EN  English

Technologie CMV nalézá svou cestu v Tanzánii

Datum: 4. 4. 2017

Student doktorského programu a pracovník CMV ze skupiny profesorky Márové, Vojtěch Kundrát, se přidal k misijní výpravě do centrální Tanzánie, kde aplikoval výsledky dlouhodobého výzkumu v oblasti přípravy biodegradabilních filtrů z PHB pro hygienizaci vody. Společně s dalšími členy výpravy z řečkovické farnosti, kteří primárně jeli postavit střechu pro novou chemickou střední školu, nainstaloval několik filtračních stanic a rozvodů vody ve vesnici Mpanga. Technologie z CMV tak nalézají své místo ve světě! Podívejte se, co o něm napsali.

Duben je měsíc příležitosti pro podání přihlášky do doktorského studia

Datum: 3. 4. 2017

Počet doktorandů na českých vysokých školách v posledních několika letech znatelně roste, v obou formách studia je v současné době celkově již více než 20 000 studentů. Pokud i vy patříte mezi studenty, kterým se nechce po magisterském studiu opustit vysokoškolské prostředí, zalíbila se vám práce v laboratoři, chcete strávit část studia na zahraničním pracovišti nebo sníte o získání Nobelovy ceny za chemii, pak právě pro vás jsou připravena předběžná témata výzkumných týmů. Termín pro podávání přihlášek k doktorskému studiu je 30. dubna 2017.

Apply for Ph.D study in English by the end of AprilNedávno uskutečněné akce

Přednáška: Vrstevnaté struktury pro optiku

Datum: 24. 4. 2017

Význačnou oblast vícevrstvých struktur v optických aplikacích tvoří struktury založené na interferenčních vlastnostech transparentních tenkých vrstev. Vhodným návrhem struktury se střídajícím se indexem lomu jednotlivých vrstev lze docílit požadovaných vlastností optických struktur.

Přednáška se koná v posluchárně P8, FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno, v pondělí 24. dubna 2017, 11:00 hod.

Více...

Krajské kolo chemické olympiády se uskuteční na Fakultě chemické

Datum: 12. 4. 2017

Dne 12. 4. 2017 proběhne na naší fakultě krajské kolo chemické olympiády kategorie C. Fakultě chemické bude ctí zapojit se do organizace a podpořit tak nadané a talentované středoškolské studenty. Předmětové soutěže mají své nezastupitelné místo v systému školství, nejen našeho, což dosvědčuje i význam, jaký tomuto typu zájmové činnosti přisuzují státy účastnící se mezinárodních předmětových olympiád. Účastníkům přejeme hodně štěstí.

Přednáška: Nanočástice pro nanostrukturované vrstvy

Datum: 3. 4. 2017

Zveme Vás na seminář v posluchárně P8, FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno, v pondělí 3. dubna 2017, 11:00 hod. - Prof. RNDr. Hynek Biederman, DrSc., Univerzita Karlova v Praze: „Nanočástice vytvářené v agregačním plynovém zdroji (GAS) pro nanostrukturované vrstvy“

Více...


Přehled akcíRSS