EN  English

Den sportu VUT - 16. 5. 2018

Datum: 16. 5. 2018

VUT bude opět sportovat. Letos je rektorský den určený pro pohyb vyhlášen na středu 16. května. Nebude chybět již tradiční souboj fakult o putovní pohár rektora...

Více...

Přednáška: Elektronová spektroskopie povrchů a podpovrchových oblastí tenkých vrstev a nanostruktur

Datum: 30. 4. 2018

Ústav chemie materiálů vás zve na přednášku semináře „Pokročilé materiály“ RNDr. Josef Zemek, CSc. Fyzikální ústav AVČR, Praha Elektronová spektroskopie povrchů a podpovrchových oblastí tenkých vrstev a nanostruktur Aplikace na uhlíkové materiály. v posluchárně P8 FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno v pondělí 30. dubna 2018, 11:00 hod.

Více...

NEW   Výzva studentům - odpady potravinářského průmyslu - SoMoPro BIO-3D-MER

Datum: 26. 4. 2018

Evropský projekt BIO-3D-MER hledá studenty, které zajímá, jaké jsou možnosti využití odpadů potravinářského průmyslu (například sedliny z kávy, odpadů vinařského průmyslu apod.) za aktivní spolupráce živých mikroorganizmů. Ve čtvrtek 26.4.2018 zveme všechny studenty (hlavně studenty oborů Biotechnologie a Potravinářské chemie, ale nejen je), kteří hledají zajímavá témata na svoje bakalářské a diplomové práce). 

Zveme všechny další zájemce z řad studentů, doktorandů i  kolegů výzkumníků, kteří by se chtěli aktivně zapojit do výzkumné práce v  evropském projektu – SoMoPro – BIO-3D-MER. FCH VUT, Purkyňova 118, Brno, posluchárna 3, ve čtvrtek 26. dubna 2018, 9:00 - 11:00 hod.somopro

Více...

Chemie biogenních prvků byla tématem krajského kola chemické olympiády

Datum: 18. 4. 2018

Bylo nám ctí zajistit v minulém týdnu zázemí pro krajské kolo Chemické olympiády kategorie C.
Tématem letošního ročníku byla chemie biogenních prvků. Krajského kola se zúčastnilo celkem 38 soutěžících.
Na prvních třech místech se umístili:

1. místo - Jakub Schimmer - Gymnázium a Základní umělecká škola Šlapanice;

2. místo - Šimon Roubal - Gymnázium Brno, Křenová;

3. místo - Matěj Horák - Klasické a španělské gymnázium Brno-Bystrc.

Gratulace patří všem výhercům i ostatním zúčastněným.

 

Více...

Pro podání přihlášek do doktorského studia už zbývá jen týden

Datum: 2. 4. 2018

Počet doktorandů na českých vysokých školách v posledních několika letech znatelně roste, v obou formách studia je v současné době celkově již více než 20 000 studentů. Pokud i vy patříte mezi studenty, kterým se nechce po magisterském studiu opustit vysokoškolské prostředí, zalíbila se vám práce v laboratoři, chcete strávit část studia na zahraničním pracovišti nebo sníte o získání Nobelovy ceny za chemii, pak právě pro vás jsou připravena předběžná témata výzkumných týmů. Termín pro podávání přihlášek k doktorskému studiu je 30. dubna 2018.

Apply for Ph.D study in English by the end of AprilNedávno uskutečněné akce

Technologie čistírenství a vodárenství trochu jinak

Datum: 19. 4. 2018

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 17.30 zveme všechny, které to zajímá, na přednášku z cyklu projektu Mladá voda břehy mele. Přednáška je tématicky zaměřená na technologie čistírenství a vodárenství používané v praxi. Dozvíte se, jak to v praxi vypadá při zprovozňování technologií, které mnozí z nás znají pouze teoreticky z přednáškových hodin. Podíváme se na technologie z úhlu, který Vám ve škole nepředstaví, a to z pohledu elektrikáře a programátora řídícího SW technologií v jedné osobě. 

Přednáška se koná v posluchárně P4, FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno.

Více...

Přednáška „Pokročilé materiály“

Datum: 16. 4. 2018

Ústav chemie materiálů vás zve na přednášku semináře „Pokročilé materiály“: Studium interakce biokompatibilních materiálů s prostředím podobném tělesnému metodou rentgenové fotoelektronové spektroskopie. V posluchárně P8, FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno, v pondělí 16. dubna 2018, 11:00 hod.

Více...

Co obnáší Spin-off firma - na příkladu NenoVision

Datum: 26. 3. 2018

Přenáška bude zaměřena na problematiku začínajících technologických firem tedy tzv. Start-upů a to z několika pohledů. Konkrétní příklad bude uvedený na firmě NenoVision, jedním z čerstvých VUT Start-upů, který může sdílet zkušenosti s komercializací technologií vyvinutých na VUT. V posluchárně P8 FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno, v pondělí 26. března 2018, 11:00 hod.

Více...


Přehled akcíRSS