EN  English

Aktuality pro studenty

RSSVšechny RSS1. B RSS2. B RSS3. B RSS1. N RSS2. N ArchivPráce

NEW   Diskuse s ředitelkou KaM - kvalita stravování na FCH

Vložil: Hana Alexová, 23.2.2017 09:06

Setkání s ředitelkou Kolejí a menz – diskuse na téma "Kvalita stravování na FCH".

Milí studenti, řada z vás se zapojila do anketního hodnocení týkajícího se stravování ve studentské menze Fakulty chemické. S nápadem přišel náš student Jakub Fridrich, který navrhl dotazník a vaše připomínky zpracoval. Do ankety se zapojila téměř polovina studentů FCH, což dokládá váš zájem o kvalitní stravování na naší fakultě. Řešit se bude nejen studentská menza, ale i bufet. Využijte příležitosti a přijďte osobně vše probrat s ředitelkou Kolejí a menz, říct svůj názor a vyjádřit svoje stanovisko ve čtvrtek 2. března v 15.00 v posluchárně P4.

NEW   Uzavření knihovny

Vložil: Filípková Veronika, 22.2.2017 11:12

Milí studenti,

z technických důvodů bude knihovna dnes tj. 22.2.2017 uzavřena ve 14:00.

Omlouváme se za případné komplikace. 

NEW   Využití otevřených výukových materiálů

Vložil: Jan Brada, 20.2.2017 14:35

Vážené studentky, vážení studenti!

V rámci realizace mezinárodního projektu NETCHEM se zjišťuje stupeň využívání OER (Open Educational Resources, tj. jakékoli vzdělávací materiály, které jsou volně dostupné ke vzdělávacím účelům bez nutnosti placení licenčních poplatků) pro výuku instrumentální analytické chemie na vybraných fakultách v ČR, ve Francii a ve Velké Británii.

Protože naše FCH je mezi vybranými fakultami, obracím se na vás se žádostí o vyplnění přiloženého dotazníku. Formulář ve Wordu si stáhněte do svého počítače, vyplňte, uložte a odešlete na e-mail caslavsky@fch.vut.cz. Vyplněné dotazníky budou dále zpracovávány v anonymizované podobě.

Prosím o zaslání vyplněného dotazníku .docx (nebo v příloze níže formát Word 97-2003 .doc) do pátku tohoto týdne (tj. do 24.2.2017). S díky za realizační tým projektu

Prof. Ing. Josef Čáslavský, CSc.

Ke stažení: STUDENTS.doc

ztráty a nálezy

Vložil: Filípková Veronika, 17.2.2017 11:49

Milí studenti,

dnes 17.2.2017 se našel mobilní telefon. Na majitele bude čekat v knihovně.

Na VUT zavítá předseda Akademie věd ČR

Vložil: Jan Brada, 15.2.2017 13:28
Ve čtvrtek 23. února 2017 v 16:00 zavítá na VUT předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr.h.c.. Jeho přednáška na téma Jak české hlavy mění svět představí klíčovou instituci české vědy a její pracovníky. Přijďte na přednášku a dozvíte se zajímavosti o Akademii věd ČR.
Více...

Pokyn pro studenty NMSP - Angličtina B1

Vložil: Yveta Volánková, 1.2.2017 12:13

V příloze naleznete prováděcí pokyn k zakončení předmětu Angličtina B1 pro studenty NMSP.


Ke stažení: 968_Prováděcí pokyn Angličtina B1 LS 2017.pdf

EBSCO - otevření zkušebního přístupu

Vložil: Filípková Veronika, 3.1.2017 13:21

Otevřený testovací přístup k rozšířeným verzím databází Academic Search Ultimate a Business Source Ultimate. Pro zájem řady knihoven je tento zkušební přístup rozšířen o multioborové databáze e-knih eBook Academic Collection.

Zkušební přístup je pro knihovnu dostupný od 1. ledna do 31. března 2017.

Academic Search Ultimate - nejrozsáhlejší multioborová akademická plnotextová databáze. Nabízí více než 12 400 plnotextových akademických časopisů, magazínů a periodik. Tisíce plnotextových časopisů v angličtině i jiných původních jazycích z Evropy, Asie, Oceánie a Latinské Ameriky umožní studentům a vědcům pohled na jejich studium a výzkum z více globální perspektivy. Seznam titulů zde .

Business Source Ultimate – nabízí nejrozsáhlejší pokrytí plného textu v oblasti ekonomie, financí, marketingu, managementu a dalších příbuzných oborů. Seznam titulů zde .

eBook Academic Collection - světově nejobsáhlejší kolekce o bezmála 150 000 akademických titulech.

Prosba: Šetřeme energií!

Vložil: Jan Brada, 8.12.2016 13:01

Milí studenti, náklady na vytápění objektu naší fakulty jsou vysoké a tvoří významnou položku rozpočtu fakulty. Obracím se proto na Vás s prosbou, abyste během topné sezóny důsledně zavírali dveře a nenechávali zbytečně dlouho otevřená okna. Takové úniky tepla zcela zbytečně navyšují výdaje fakulty a samozřejmě také komplikují samotné vytápění budovy.

Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

Martina Repková, proděkanka pro studium a záležitosti studentů

Digitální Hospodářské noviny

Vložil: Filípková Veronika, 2.11.2016 13:27
Vydavatelství Economia ve spolupráci se společností ČEZ připravilo pro akademické pracovníky, studenty doktorského studia a studenty posledních ročníků vybraných fakult přístup k digitálním Hospodářským novinám, a to až do 30. 9. 2017, zcela zdarma. Hospodářské noviny lze číst v mobilních aplikacích pro smartphony a tablety s operačními systémy iOS i Android.

Podrobné informace k aktivaci přístupu jsou dostupné po přihlášení na stránce https://www.vutbr.cz/knihovny/hn-digital