EN  English

Aktuality pro studenty

RSSVšechny RSS1. B RSS2. B RSS3. B RSS1. N RSS2. N ArchivPráce

Změna termínu promocí navazujícího magisterského studia

Vložil: Hana Alexová, 6.3.2018 12:00
Z důvodu obsazenosti prostor FEKT jsme byli nuceni posunout termín letošních magisterských promocí. Promoce se uskuteční ve čtvrtek 28. června v aule Fakulty strojního inženýrství. První várka promocí bude začínat v 10.00, podrobnosti včetně rozřazení jednotlivých studijních programů zveřejníme koncem května, jakmile studenti splní podmínky a přihlásí se ke státnicím. Veškeré informace studijního oodělení související s ukončením studia vám budou zasílány průběžne VUT zprávami a zveřenovány na Fb stránkách fakulty.

Hodnocení uplynulého semestru

Vložil: Eva Šmírová, 28.2.2018 13:12
Děkujeme všem studentům za vyplnění anketního dotazníku k hodnocení výuky za zimní semestr 2017/2018. Krátké shrnutí podstatných informací je obsaženo ve zprávě proděkanky.
Ke stažení: Hodnoceni vyuky fch_2018_ZS.pdf

Mimořádné kolo výběrového řízení Erasmus+ LS 17/18-STÁŽE

Vložil: Eva Šmírová, 22.2.2018 08:40

Rektorát VUT vyhlásil mimořádné kolo výběrového řízení na stáže v letním semestru ještě tohoto akademického roku 17/18.

Kdo by měl o stáž zájem, ať doručí na zahraniční oddělení osobně nebo skenem do mailu: international@fch.vutbr.cz vyplněnou přihlášku (vizte přílohu) do 27. 3. 2018.

 Základní podmínky výjezdu:

-          vyjíždějící musí být studentem po celou dobu realizace stáže

-          doba pobytu nejméně 60 dní a konec stáže nejpozději 30. 9. 2018

-          nástup možný po zapracování nominací, tj. nejdříve cca od 15. 4. 2018

-          již předjednaná stáž je považována za výhodu, avšak není podmínkou, to znamená, že do přihlášky můžete uvést předběžnou lokalitu bez potvrzení (fakultou nominovaní studenti budou potvrzovat přesnou lokalitu rektorátu - panu Ládymu nejpozději do 1. 5. 2018; samozřejmě, kdo by chtěl vycestovat už po tom 15. dubnu, vizte výše, ten musí přesnou lokalitu oznámit rektorátu dříve)

-          lze vycestovat na univerzitu, která je v členské zemi EU (nemusíme s ní mít bilaterální smlouvu) nebo do evropské firmy

Kvóta (maximální počet nominovaných) zatím není stanovena, uvidíme podle počtu zájemců.

 

Zahraniční oddělení

Ke stažení: ERASMUS_prihlaska_stu+stá.rtf

Důležité pokyny pro výběr letní brigády v zahraničí

Vložil: Eva Šmírová, 21.2.2018 08:18
V příloze najdete pokyny/rady od RNDr. Lenky Fišerové, Ph.D., garantky předmětů "angličtina". 
Ke stažení: Milé studentky a studentiAktuality.docx

Letní praxe ve firmě SONNENTOR

Vložil: Eva Šmírová, 14.2.2018 09:04

Sluneční bylinková praxe je měsíční prázdninová stáž, kterou mohou využít zejména studenti zemědělských, potravinářských, obchodních nebo marketingových oborů se zájmem o ekologii a zdravý životní styl. Během měsíční praxe studenti poznají chod firmy od výroby a zpracování přes řízení kvality až po expedici, obchod a marketing. Představíme jim zážitkový turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR, jehož součástí je exkurze pro turisty a prodej ve firemní prodejně. Praktikanti budou pracovat nejen při balení a kompletaci biočajů a biokoření a plnit běžné firemní úkoly, ale poznají také život na ekologické farmě a sami se zapojí do pěstování, sběru a sušení bylinek. Během praxe navštíví Bylinkový projekt SONNENTOR ERLEBNIS v Rakousku. Při slavnostním zakončení Sluneční bylinkové praxe dostanou Certifikát o absolvování praxe ve firmě SONNENTOR.

Lucia Havrlentová

 

 

Ke stažení: Sluneční bylinková praxe 2018.pdf

časopis CHIP

Vložil: Filípková Veronika, 14.11.2017 11:30

Milí studenti,

na stránkách www.chip.cz vám bylo aktivováno předplatné. Byla spuštěna nová služba >>On-line DVD, pomocí které si předplatitelé časopisu Chip mohou zdarma stáhnout plné verze programů a zajímavý software ke článkům přímo ze stránek. Jde o řešení, které ocení zejména majitelé počítačů bez DVD mechaniky.

Heslo pro přístup žádejte u knihovnic.

časopis VESMÍR

Vložil: Filípková Veronika, 14.11.2017 11:37

Milí studenti,

na adrese vesmir.cz byla spuštěna nová verze internetových stránek časopisu. Změna grafiky s sebou přinesla i změnu redakčního systému, který všem předplatitelům vygeneroval nové heslo pro přístup k uzamčeným článkům. 

Heslo pro přístup žádejte u knihovnic.