EN  English

FAQ NEBOLI NA CO SE NÁS ČASTO PTÁTE

 

V čem patří FCH VUT mezi špičku?

 

Pročtěte si chemikovo desatero, aneb 10 faktů o FCH, díky kterým patříme mezi TOP vysoké školy:

 

  • Nabízené obory nejsou nudnou minulostí ale nadějnou hudbou budoucnosti. Náplň studijních programů je přizpůsobena nejnovějším trendům jako například hi-tech technologiím.
  • Klademe důraz na praktické uplatnění znalostí díky pravidelným cvičením a samostatným výzkumným projektům. Jak se můžete přesvědčit na našem univerzitním blogu , dobře víme, že nejen teorie ale trénink dělá mistra.
  • Studenti mají k dispozici moderně vybavené posluchárny a laboratoře se špičkovými technologiemi. Naší chloubou je Centrum materiálového výzkumu .
  • Jsme součástí druhé největší technické univerzity se 150-ti lety tradice. V chodbách našeho kampusu se setkáte pouze s vysoce kvalifikovanými odborníky.
  • Nabízíme moderní formu výuky. Veškeré materiály ke studiu jsou dostupné i online.
  • 100% našich studentů najde uplatnění ihned po absolvování fakulty nejen v ČR ale i zahraničí. Kdo jiný se může něčím takovým pochlubit?
  • Naše chemičky a chemiky nedržíme pouze za zdmi laboratoří. FCH nabízí studentům široké portfolio zahraničních stáží, odborných konferencí, exkurzí a jiných akcí.
  • Rádi naše studenty odměňujeme za jejich úspěchy. Různé druhy stipendií tak mohou čekat právě na vás.
  • Podporujeme studenty v působení mimo ČR. Součástí univerzitního života je tak výuka jazyků i pobyty v zahraničí .
  • Fakulta je součástí univerzitního kampusu. Blízko tak budete mít nejen na přednášky, do studovny nebo knihovny. Na jednom místě budete mít k dispozici také koleje a kulturní a sportovní vyžití.

Jaké obory mohu na FCH studovat a jaké je jejich uplatnění?

Na FCH najdete chemické a potravinářské obory v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Naší prioritou je multidisciplinarita, takže se během studia některých z nich seznámíte nejen s chemií, ale i fyzikou, biologií, matematikou či cizími jazyky. Nejen proto naší absolventi nacházejí uplatnění od nižších pozic ve vyrobách až po vrcholový management – a to nejen v oblasti chemie, v ČR i v zahraničí. Projděte si specifikace jednotlivých oborů v ECTS katalogu .

 

Jak těžké je přijímací řízení a jaká je šance na přijetí?

I když zájemců každým rokem přibývá, snažíme se dát šanci maximální množství uchazečů. Za poslední tři roky jsme z cca 900 přihlášených přijali cca 700. Podrobnější informace o přijímacím řízení se dozvíte zde .

 

Kdy a jak se mám přihlásit?

Přihlásit se můžete vždy do 31.3. Klikněte na našeho průvodce, který vám s celým procesem pomůže.

 

Můžu si někdy přijít prohlédnout fakultu?

Pro zájemce organizujeme dny otevřených dveří dvakrát ročně, a to v únoru a prosinci. Pokud je však náhodou propásnete, nemusíte věšet hlavu. Fakultu si můžete prohlédnout i virtuálně .

 

Jaká je časová náročnost studia?

I u nás na fakultě najdete klasický kreditový systém a akademický rok rozdělený do semestrů. Kromě přednášek a cvičení je třeba počítat i s účasti v laboratořích, která je pro studenty studující v kombinované formě organizována většinou o víkendech. Náročnost studia je srovnatelná s jinými technickými obory a ve vyšších ročnících se tempo mírně zvolňujeme.

 

Pokud se dostanu na FCH, seženu ubytování?

Velkou výhodou FCH je fakt, že se můžete ubytovat na kolejích Pod Palackého vrchem, rovnou v areálu kampusu. Dostatečnou kapacitu nabízí také ubytování v soukromí. Pro více informací jděte na naše stránky Koleje a menzy VUT v Brně.

 

Jak je to se stravováním studentů?

Pokud vám při bádání vyhládne, máte přímo na fakultě k dispozici jídelnu a bufet. Pro teplé jídlo nebo drobné občerstvení tak nemusíte daleko.

 

Budu mít na FCH k dispozici školní počítače?

Fakulta vám nabízí moderní vybavení v každém ohledu. Studenti mohou využívat několik počítačových učeben a knihovnu, kde jsou počítače také k dispozici.

 

Existuje na fakultě také využití pro sportovce?

O sport na univerzitě se stará organizace CESA, která provozuje největší sportovní vysokoškolský areál v ČR. Nadšenci do pohybu si tak mohou vybírat ze 42 specializací na 5 výkonnostních úrovních, dále sportovní kurzy, semináře a školení.

 

Může student získat od školy nějakou finanční podporu?

Rádi pomáháme našim studentům všemi možnými prostředky. Chemičky a chemici tak mohou získat prospěchové stipendium, sociální stipendium, stipendium za vynikající sportovní a vědecké výsledky či stipendium na podporu studia v zahraničí. Více si můžete prostudovat zde .

 

Chci se během studia podívat mimo ČR. Bude to možné?

I naše fakulta je zapojená do mezinárodních programů jako je například Erasmus a má přímé vazby na zahraniční univerzity. Výjezd do zahraničí je tedy při splnění podmínek bez problémů.