Zahraniční spolupráce
Oblast zahraniční spolupráce a mobilit je pro Fakultu chemickou velice významná. Se vstupem České republiky do EU došlo k prudkému rozvoji těchto aktivit.
Zahraniční mobility jsou neodmyslitelnou součástí jak studia a praxe, tak i pedagogické činnosti a vědecké práce na fakultě.
V rámci tohoto programu mohou vycestovat také členové akademické obce i neakademičtí zaměstnanci na krátkodobé výukové pobyty nebo školení (včetně jazykových kurzů). Geometrickou řadou se také zvýšilo množství zahraničních stáží u studentů doktorských programů. Roli zde hraje také skutečnost, že tyto stáže jsou od akademického roku 2017/2018 povinnou součástí studia. Stáže lze realizovat na univerzitě i v podniku.
Fakulta nabízí také řadu jiných možností jak vycestovat, jedná se např. o Rozvojový program MŠMT, Německou akademickou výměnnou službu (DAAD), stipendium Fulbrightovy komise a CEEPUS. V minulosti byl velmi populární program Norské fondy a fondy EHP.
Neméně podstatnou roli hraje také přijímání akademických pracovníků, studentů a stážistů. V případě studentů se nejedná jen o ty evropské, ale na základě uzavřených rámcových smluv sem přijíždí studenti téměř z celého světa, často např. z Jižní Koreje nebo Brazílie. Velmi populární je práce na semestrálních projektech, kterou nabízí všechny fakultní ústavy.
FCH přijímá zahraniční návštěvy z univerzit celého světa a podílí se na organizaci úspěšné akce International Staff Week, v jejímž rámci VUT hostí své evropské partnery.
Spolu s rektorátem VUT propagujeme fakultu na národních (Gaudeamus) i mezinárodních (Akademia, APAIE, NAFSA) vzdělávacích veletrzích. Fakulta se každoročně účastní také Noci vědců a jiných aktivit, které zvyšují povědomí o FCH a jejích vzdělávacích a výzkumných aktivitách.