Zajímáte se o chemii a chcete vidět, jak to vypadá v posluchárnách i laboratořích? Přijďte na den otevřených dveří nebo Den chemie. Studenti i pedagogové vám budou dělat průvodce a dozvíte se spoustu praktických informací nejen o studiu na vysoké škole. Pro představu, na co se můžete těšit, si můžete prohlédnout fotky nebo videa z loňských let na našem facebooku či youtube kanále.


PROGRAM

  • Ústavní stánky ve vestibulu po celou dobu konání akce za přítomnosti studentů i studijních poradců, kteří zodpoví veškeré otázky týkající se obecně studia i konkrétních studijních oborů. Diskuze se současnými studenty o životě na fakultě, možnostech zahraničních výjezdů, sportovních aktivitách nebo například o ubytování na zdejších kolejích. 
   • Úvodní přednášky o tom, jak vypadá studium na FCH. Zazní informace k přijímacímu řízení, studijním povinnostem, studentskému zázemí i studentskému životu. Ke slovu se dostanou nejen studenti, ale i samotná proděkanka pro studijní záležitosti. Krátkého představení jednotlivých fakultních ústavů se zhostí proděkan pro vnější spolupráci.
 • Návštěvy ústavních laboratoří za doprovodu pedagoga a studenta.

Kde

VUT v Brně
Fakulta chemická
Purkyňova 464/118
612 00 Brno

Kdy

 • Ústav fyzikální a spotřební chemie - pozveme vás do výukové laboratoře Praktika z fyzikální chemie a do výzkumné laboratoře, ve které zpracovávají studenti své závěrečné práce. Dozvíte se, na jakých tématech z oblastí koloidní chemie, hydrogely, nanomedicína či fluorescence právě pracujeme, brzo možná i s vámi. V laboratoři fotochemie představíme aktuality ze světa světla a chemie, tiskových technik a představíme unikátní barevné hodiny.
 • Ústav chemie materiálů - nahlédnete s námi do Laboratoře chemického inženýrství a Laboratoře bioplastů. Dozvíte se

  o plastovém odpadu a možnostech řešení tohoto ekologického problému. Uvidíte jaké produkty je možné vyrábět z bioplastů a budete překvapeni z jakých surovin lze bioplasty získat. A stejně jako všechno, co na Ústavu chemie materiálů vyvíjíme, i bioplastové výrobky můžete chytit do ruky a pořádně si je prohlédnout.

 • Ústav chemie potravin a biotechnologií -

  navštívíte s námi výukovou laboratoř Praktika z biochemie, kde vstoupíte přímo do probíhající výuky. Z výzkumných laboratoří jsme pro vás vybrali biotechnologicky zaměřenou laboratoř. Ukážeme Vám, jak se pomocí mikroorganismů a řas produkují významné aktivní látky, které můžete najít například v přípravcích z lékárny nebo také je využít v kosmetice. Podělíme se s Vámi o novinky z nanosvěta, dozvíte se něco o nanočásticích a nanovláknech vyráběných v našich laboratořích. Protože jsme také ústav plný potravin, seznámíme vás s technologií výroby masových výrobků či oblíbeného českého piva.

 • Ústav chemie a technologie ochrany životního prostředí - v laboratoři organické syntézy se s námi podíváte do přítomnosti i budoucnosti molekulárních látek. Naše „chytré“ materiály nacházejí využití v nejmodernějších technologiích zítřka.

  Návštěva laboratoře ekotoxikologie, která slouží k hodnocení negativních vlivů chemických látek vám umožní dozvědět se, jak semínko hořčice, vodní blecha nebo žížala mohou mít nepříznivý vliv na příslušný ekosystém.

Odpovědnost: Ing. Michal Urbánek