Poznej FCH

Zajímáš se o chemii a chceš vidět, jak to vypadá v posluchárnách i laboratořích? Během Dnů otevřených dveří máš jedinečnou příležitost dozvědět se vše o možnostech studia na naší fakultě. Studenti i pedagogové ti budou dělat průvodce a dozvíš se spoustu praktických informací nejen o studiu na vysoké škole. Vše o studijních programech, exkurze do laboratoří, neformální diskuze se studenty a ještě mnohem víc!

Přijď k nám na fakultu na Den otevřených dveří 15. 2. 2024.

Současně probíhající Den chemie ti navíc nabídne možnost osobně poznat potenciální budoucí zaměstnavatele a rozšířit si obzory o perspektivách pracovního uplatnění v oblastech chemických disciplín!

Nestihneš přijít? Kontaktuj nás pro domluvu na možnosti skupinové či individuální prohlídky v jiném termínu. Nebo navštiv VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU a prohlédni si naše laboratoře už dnes!

PROGRAM 15. 2. 2024: 

     • VŠE O STUDIU NA FCH: Místnost P3 - každou hodinu
     • Proděkanka pro studium představí možnosti studia a studijní programy

     • INFORMAČNÍ STÁNKY STUDIJNÍCH PROGRAMŮ: vstupní vestibul
     • Garanti studijních programů, studijní poradci i současní studenti vám blíže přiblíží jednotlivé studijní programy a jejich zaměření, ukáží, co všechno se u nás dělá a zodpoví všechny zvídavé otázky.

     • NÁVŠTĚVY STUDIJNÍHO ODDĚLENÍ
     • Pracovnice studijního oddělení zodpoví všechny vaše dotazy týkající se přijímacího řízení, zápisu a dalších formalit souvisejících se zahájením studia na FCH.
     • EXKURZE DO LABORATOŘÍ: start z vestibulu od ústavních stánků
     • Laboratoře Ústavu fyzikální a spotřební chemie: Uvidíte, kde se vyučuje Praktikum z fyzikální chemie, navštívíte s námi laboratoř fotochemie i další výzkumné laboratoře, kde zpracovávají studenti své závěrečné práce, dozvíte se zajímavosti o výzkumných skupinách a spolupráci s firmami.
     • Laboratoře Ústavu chemie potravin a biotechnologií: Zavedeme vás do Laboratoře senzoriky i do pivovaru, ukážeme vám výukové laboratoře i výzkumnou laboratoř biotechnologií, kde se zabýváme polyhydroxyalkanoáty.
     • Laboratoře Ústavu chemie materiálů: Materiály jsou nejen všechny věci kolem nás; důležité je i to, co se skrývá uvnitř. Materiálům můžeme dát výjimečné struktury a vlastnosti a vytvořit tak funkční materiály třeba pro špičkovou elektrotechniku nebo biomedicínu, a přitom myslet i na udržitelnost a recyklaci. Ukážeme vám, jaká témata aktuálně řešíme v rámci aplikovaného výzkumu. Naši studenti představí ukázky ze svých závěrečných prací, které zpracovávají ve spolupráci s průmyslem.
     • Laboratoře Ústavu chemie a technologie ochrany životního prostředí: Představíme vám výukové laboratoře organické a analytické chemie. Nahlédnete s námi také do vědeckých laboratoří environmentální analýzy s moderním instrumentálním vybavením. Vydáme se i do výzkumné laboratoře ekotoxikologie, kde se seznámíte se základními ekototoxikologickými testy a některými testovacími organismy.
     • WORKSHOPY: 9:00-14:00
     • Vyzkoušejte si práci v přímo v laboratoři pod vedením našich šikovných doktorandů! Trvání 20 minut, začátky každou půlhodinu. Registrujte se předem ZDE
     • DEN CHEMIE: 9:00-14:00 Laboratorní trakt 

  VUT v Brně
  Fakulta chemická
  Purkyňova 464/118
  612 00 Brno

  Kdy

  Pro zobrazení mapy je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde..

  DEN CHEMIE: propojujeme studium s praxí

  15. ÚNORA 2024

  Den chemie je určen všem zájemcům o studium, studentům a absolventům, kteří si chtějí rozšířit obzory o možnostech uplatnění v oblastech chemických disciplín. Je to výborná příležitost k získání kontaktů, konkrétních nabídek stáží, trainee programů, brigád i pracovních míst.

  Zjisti více