Den chemie

TDK electronics

Společně měníme svět

TDK Corporation je přední elektronická společnost, která byla založena v roce 1935 v Tokiu. Dnes máme více než 200 závodů a konstrukčních míst, ve více než 30 zemích po celém světě, kde pracuje přes 100.000 zaměstnanců. Zaměřujeme se na informační a komunikační technologie, automobilový a průmyslový trh a trh se spotřební elektronikou. Naším společným posláním je pomocí kreativity přispívat k rozvoji kultury a průmyslu.

Prezentace firmy

TDK Electronics, s.r.o. Šumperk je součástí této skupiny od roku 1999. Zaměřujeme se zde na vývoj a výrobu feritových jader a keramických pozistorů. Tyto pasivní elektronické komponenty mají zásadní význam pro zajištění spolehlivého napájení, zpracování elektrických signálů a chrání obvody před selháním a poruchami. Uplatnění u nás najdou jak špičkoví inženýři z oborů elektrotechniky, strojírenství, materiálového inženýrství a anorganické chemie, tak i šikovní a manuálně zruční lidé bez kvalifikace.

Jako jeden z největších zaměstnavatelů v regionu nabízíme zaměstnancům zajímavou a perspektivní práci ve stabilní mezinárodní společnosti s možností profesního růstu a podporujeme jejich odborné i jazykové vzdělávání. Kromě standardních zaměstnaneckých benefitů se snažíme, aby se našim zaměstnancům a jejich dětem dobře žilo i mimo prostory závodu. Proto podporujeme místní sportovní, kulturní a vzdělávací organizace. Sponzorujeme i různé soutěže, kterých se rádi účastní i naši zaměstnanci. Dlouhodobou filozofií naší společnosti je pomáhat regionu.

„Díky znalostem získaným při studiu na fakultě chemické má člověk možnost zabývat se velmi zajímavými inovativními technologiemi a funkčními materiály, podílet se na jejich vývoji a vlastními nápady je ovlivňovat. Pomocí nových technologii můžeme čelit globálním výzvám, na které budeme narážet v budoucnu. Patří mezi ně například řešení odpadového hospodářství a recyklace, nahrazení antibiotik novými druhy léků či problematika čistoty ovzduší, vody a půdy. Na fakultě nás připravili velmi dobře a stále vycházím ze svých zápisků získaných na přednáškách, studijních pobytech nebo praxi v zahraničních laboratořích. Studiem to nekončí. Po absolvování je možné aktivně s universitou spolupracovat nebo využít svých odborných kontaktů získaných při studiu. Pro mě bylo VUT dobrá volba. “

Ing. Vojta Dvorský