Zpět

Studuj chemii na VUT

Brno je město vysokoškoláků – přidej se k nim!

Jde vůbec napsat něco o studentském městě, nočním životě, hromadě koncertů, hospod a barů, diskoték, sportovišť, přehradě – no ale taky možnostech brigád a práce ve známých firmách, uplatnění hned po studiu, prostě jak se tu celkově studentům super žije? Asi ne, to se musí zažít!

V Brně je více jak 80 tisíc VŠ studentů, rozhodně se tu nebudeš cítit osaměle.

Nechceš to mít ze školy domů daleko? Koleje pro chemiky jsou součástí univerzitního kampusu a v prvním ročníku máš zajištěno, že je dostaneš.

Najdi si nové spolubydlící v zrekonstruovaných prostorách kolejí Pod Palackého vrchem nebo na Purkyňových kolejích. Nejen díky jejich modernizaci vyhrály 1. a 3. místo v anketě studentů jako nejkrásnější ubytování v ČR.

S kolejemi navíc nezískáš jen nový pokoj. K dispozici budeš mít sušičku, pračku, studovnu, úschovnu kol, telefon nebo hudebnu s piánem.

Zjistit více

Zasportuj si v areálu pro profíky

Naše supermoderní sportoviště využívají k tréninku i hvězdy HC Kometa. Potrápit svaly tak můžeš po boku opravdových borců.

Se sportem na naší škole navíc nevyhráváš jen trofeje a ceny. Tři nejlepší z vás dostávají také stipendium za mimořádné sportovní výsledky.

Pokud tě tradiční sporty nebaví, můžeš si vybrat například capoeiru, pole dance, bojová umění nebo golf. Jednoduše cokoliv, co tě zaujme.

Mezi našimi současnými studenty najdeš třeba akademického mistra Evropy v orientačním běhu.

Objev nejen noční život ve městě studentů

Společensky se můžeš vyřádit nejen na našich fakultních akcích, jako je Ples chemiků, Deexcitace a mnohé další pořádané Studentskou unií FCH.

Poznej legendární klubovou scénu na Flédě, v Kabinetu múz, Metru, na Melodce... a v desítkách dalších hudebních klubů. Kultury si v Brně užiješ, i když neholduješ tanci nebo hudbě. Svět špičkového divadla můžeš objevovat například v Huse na provázku, HaDivadle nebo Redutě. Na film tě zase naláká Univerzitní kino Scala, Kino Art, dvě multikina nebo některý z brněnských filmových festivalů.