Nabídka programů

Spotřební chemie

Kombinovaná 3 roky Zakončeno titulem Bc.

Zajímá vás, jak se vyrábí moderní ohebné displeje? Chcete nám pomoci vyvinout oděv, v jehož kapse se nabije mobilní telefon? Tak přijďte k nám studovat Spotřební chemii.
Věci každodenní spotřeby – šampony, mýdla, kosmetika, čisticí prostředky, ale i nejmodernější technologie a produkty - organická elektronika, nanotechnologie a chemické či elektrochemické senzory, by nevznikaly bez poznatků spotřební chemie. Je to obor odrážející neomezenou lidskou kreativitu. Při hledání způsobu, jak uspokojit rozmanité lidské potřeby se v chemii meze rozhodně nekladou. Studium je tak vhodné pro lidi s otevřenou hlavou a neotřelými nápady. U nás získáš precizní průpravu, která ti pomůže najít adekvátní odpověď na jakýkoliv lidský vrtoch.

Tento program zajišťuje Ústav fyzikální a spotřební chemie.

Detailní charakteristika studijního programu

Všechno, co potřebujete nebo spotřebujete, je chemie

 • 80 %

  studentů je přijato bez přijímací zkoušky, tedy na základě prospěchu ze střední školy

 • 1:2

  je poměr kluků a holek, kteří studují spotřební chemii

 • 95 %

  absolventů pokračuje v navazujícím magisterském studiu

 • 20 %

  studentů stráví část studia na zahraniční univerzitě

1. ročník

Rozsáhlý teoretický základ získáte na přednáškách, avšak u nás se navíc klade velký důraz na laboratorní dovednosti. Laboratoří vás provedeme od úplných základů až k pokročilé laboratorní práce s moderními přístroji. Díky tomu budete schopni samostatného uvažování a logického myšlení, čímž se stanete nepostradatelným článkem každého vědeckého či výzkumného týmu i ve firmách orientujících se na průmyslové technologie.

Pojďte na FCH!

Jak se dostat na FCH

Odpovědnost: Ing. Jan Brada