Zpět

Studuj chemii na VUT

STANDA

"Co mě tady na fakultě nejvíc baví, je kombinace vědy a výuky. Jejich propojení může být synergické. Dělat vědu bez výuky je trochu prázdné, protože nemůžeš předávat své poznání a zkušenosti. A naopak aktivní věda nám dává možnost lépe chápat to, co učíme, a neumožní nám ustrnout ve sterotypu. Proto jsem moc rád, že můžu dělat obojí!"

Stanislav Obruča

FILIP

„I když chemikovým domovem je laboratoř, čerpat znalosti a nabírat rozhled může i online, zvlášť v této době. Vítáme s otevřenou náručí všechny, kdo se chtějí něco naučit a rozvíjet získané znalosti. Pomůžeme ti najít cestu, o které zatím jen sníš. Takový šikovný chemik může například pomocí kvantové mechaniky zkoumat samotnou podstatu vzniku života, zachraňovat svět anebo dělat věci, které si ještě neumíme ani představit. Možná to budeš zrovna ty, na koho čeká velký objev!"

Filip Mravec

MONIKA

„Už od střední jsem chtěla jít za svým snem: vyrábět vlastní přírodní kosmetiku. Abych ji mohla dělat opravdu kvalitně, potřebovala jsem dobré vzdělání, proto jsem si vybrala naši fakultu. Kromě skvělého vybavení mi poskytuje zázemí ve vědecké společnosti a propojuje se zajímavými lidmi." Přečti si rozhovor s naší doktorandkou Monikou.

 

Monika Wikarska

MATĚJ

„Vždycky mě zajímalo všechno kolem kovů, proto jsem chtěl poznat hlouběji jejich podstatu. Mým velkým koníčkem je historický šerm. Najdeš mě v Laboratoři kovů a koroze, kde rozvíjíme spolupráci s mnoha firmami v oboru."

Matěj Březina

Naši studenti o nás

Být studentem nemusí znamenat jen dny strávené na přednáškách a usínání nad skripty.

Poznej studenty

Naši absolventi o nás

Úspěšné ukončení studia neznamená konec!

Poznej absolventy