Zpět

Studuj chemii na VUT

LUCIE

„Od detstva som túžila byť vedkyňou, a chémia bola oblasťou, bez ktorej som si nevedela predstaviť svoj život. Naša fakulta ma oslovila svojou atmosférou a zázemím vítajúcim slovenských študentov. Získala som tu nielen cenné vedomosti a praktické skúsenosti, ale ponúkla mi aj dokonalé príležitosti pre plnenie mojich kariérnych snov. Vo vede som tímový hráč a vždy bola pre mňa dôležitá príjemná pracovná atmosféra. V rámci nášho kolektívu v Laboratóriu syntézy pokročilých materiálov som našla úžasných ľudí, ktorý sa tešia z vašich úspechov, podporia nápady, rozveselia chmúrny deň a poskytnú podporu v ťažkých životných situáciách."
Více o mně
Rozhovor s Lucií

VERONIKA

„Od malička jsem chtěla být vědcem a zajímala se o ekologii a naši milovanou planetu. Na studiu chemie mě nejvíce bavilo, že se člověk jen něco nedrtí, ale i vytváří v laboratoři něco hmatatelného. To se dnes snažím skloubit i při práci v naší skupině, které říkáme Laboratoř konce života. Věnujeme se využití biopolymerů, ale i odpadů v tradičních plastech, a snažíme se dělat výzkum, který je udržitelný a má přímou návaznost s praxí."
Více o mně
Co děláme

Veronika Melčová

STANDA

"Co mě tady na fakultě nejvíc baví, je kombinace vědy a výuky. Jejich propojení může být synergické. Dělat vědu bez výuky je trochu prázdné, protože nemůžeš předávat své poznání a zkušenosti. A naopak aktivní věda nám dává možnost lépe chápat to, co učíme, a neumožní nám ustrnout ve sterotypu. Proto jsem moc rád, že můžu dělat obojí!"
Více o mně

Stanislav Obruča

FILIP

„I když chemikovým domovem je laboratoř, čerpat znalosti a nabírat rozhled může i online, zvlášť v této době. Vítáme s otevřenou náručí všechny, kdo se chtějí něco naučit a rozvíjet získané znalosti. Pomůžeme ti najít cestu, o které zatím jen sníš. Takový šikovný chemik může například pomocí kvantové mechaniky zkoumat samotnou podstatu vzniku života, zachraňovat svět anebo dělat věci, které si ještě neumíme ani představit. Možná to budeš zrovna ty, na koho čeká velký objev!"
Více o mně

Filip Mravec

MONIKA

„Už od střední jsem chtěla jít za svým snem: vyrábět vlastní přírodní kosmetiku. Abych ji mohla dělat opravdu kvalitně, potřebovala jsem dobré vzdělání, proto jsem si vybrala naši fakultu. Kromě skvělého vybavení mi poskytuje zázemí ve vědecké společnosti a propojuje se zajímavými lidmi."
Více o mně
Přečti si rozhovor s naší doktorandkou Monikou.

 

Monika Wikarska

MATĚJ

„Vždycky mě zajímalo všechno kolem kovů, proto jsem chtěl poznat hlouběji jejich podstatu. Mým velkým koníčkem je historický šerm. Najdeš mě v Laboratoři kovů a koroze, kde rozvíjíme spolupráci s mnoha firmami v oboru."
Více o mně

Matěj Březina

Naši studenti o nás

Být studentem nemusí znamenat jen dny strávené na přednáškách a usínání nad skripty.

Poznej studenty

Naši absolventi o nás

Úspěšné ukončení studia neznamená konec!

Poznej absolventy